Zavrieť Táto stránka používa súbory cookies, aby Vám ponúkla lepší zážitok z jej prezerania. Používaním tejto stránky, bez vypnutia cookies vo Vašich nastaveniach prehliadača, súhlasíte s ich používaním. (viac informácií)

Rodinný dom / chalupa - Zlatá Idka

Predané
860 m2
164 990,-
KódKM 140
Druh ponukyPredaj, Rodinný dom, Gazdovský dom, Chaty a chalupy
LokalitaKošický kraj, Košice - okolie, Zlatá Idka
Výmera860 m2
Počet izieb4

Ponúkame na predaj útulný rodinný dom/chalupu vo vyhľadávanej lokalite cca 23km od centra Košíc v obci Zlatá Idka (horná nezáplavová, nezosuvná časť) postavený v roku 1920 na upravenom rovinatom pozemku (časť záhrady za domom je vo svahu) o celkovej výmere 860m2, na ktorom sa nachádzajú všetky IS: elektrina 230/380, obecný vodovod, žumpa (11m3). Majitelia majú k dispozícii aj čerpadlo, ktorým vedia odčerpávať vodu z potoka, ktorý sa nachádza priamo vedľa pozemku, na polievanie záhrady. Dom je postavený z kameňa s hrúbkou obvodových stien do 60cm, vnútorné priečky sú tehlové, s tým že bol od roku 1978 kompletne rekonštruovaný. Celý pozemok je oplotený dreveným plotom a pletivom.

Rekonštrukcia spočívala v odkopaní a odizolovaní základov domu, boli urobené kanalizačné drenáže, ktoré odvádzajú vodu do potoka, renovované nosné konštrukcie, podlahy dyle a plávajúca podlaha v jednej izbe, obklady, dlažby, vymenené pôvodné okná za novšie drevené, interiérové drevené dvere, nové fasádne aj vnútorné omietky, kompletná rekonštrukcia a zobytnenie podkrovia, odstránený pôvodný eternit na streche, položená nová krytina (pozinkovaný plech), zaizolovaná celá strecha (kombinácia polystirén/minerálna vlna), boli vložené niektoré nové stropné trámy (ostatné boli zrenovované), tak isto bol zrenovovaný drevený krov, schodisko v dome, bola urobená komplet nová medená elektroinštalácia, rozvody vody a odkanalizovanie, rekonštrukcia kúpeľne a kuchyne a renovácia vykurovania, ktoré je momentálne zabezpečené ústredným kúrením (panelové radiátory) napojeným na kotol na tuhé palivo + lokálnymi vykurovacími telesami (rohový krb a kachľová pec v obytnej miestnosti na prízemí, kachľová pec so šporákom na tuhé palivo v kuchyni). Ohrev vody je zabezpečený elektrickým zásobníkovým ohrievačom v kombinácii s ústredným vykurovaním. 

Okrem toho bol kompletne upravený aj pozemok okolo domu, na ktorom sú vysadené jablone, egreše, ríbezle, kvety a okrasné dreviny, bol dorobený vonkajší krb na grilovanie + sedenie, chodník vydláždený kameňom a schodiská smerujúce do hornej časti pozemku, kde sa nachádza visutá záhrada nad domom s opornými múrmi, aby nedošlo k zosuvu pôdy.

Dispozíciu domu tvoria dve obytné podlažia. Na prvom sa nachádzajú 2 obytné miestnosti ( obývačka s rohovým, krbom a kachľovou pecou a kuchyňa s jedálňou s kachľovou pecou so šporákom), predsieň so schodiskom na druhé podlažie a kúpeľňa so špajzou a kotolňou. Na druhom podlaží sa nachádza chodba so vstavaným šatníkom a odkladacím priestorom a dve obytné miestnosti, z ktorých z jednej z nich je výstup na lodžiu. Podlahová plocha domu predstavuje cca 130m2. 

Príslušenstvo domu tvorí niekoľko praktických objektov nachádzajúcich sa na pozemku, a to pristavená murovaná dielňa/garáž s výmerou cca 32m2, v ktorej je elektrina aj kúrenie, dreváreň s výmerou 26m2, 2 záhradné drevené domčeky na náradie, suché WC a 3-oj miestná podzemná pivnica vo svahu na skladovanie ovocia a zeleniny  s výmerou 11m2.

Obec Zlatá Idka sa považuje za vyhľadávanú rekreačnú oblasť v rámci regiónu, ktorá ponúka nie len kompletnú občiansku vybavenosť: obchod so zmiešaným tovarom, obecný úrad, pošta, kultúrny dom, základné služby, ale aj tiché prostredie bez nadmerného hluku a prachu, vhodné pre relax, šport, turistiku, hubárčenie atď.

Užitková plocha nehnuteľnosti130 m2
Výmera pozemku860 m2
Stav objektučiastočná rekonštrukcia
Vlastníctvoosobné vlastníctvo
Loggia/BalkónLoggia
Typ domusamostatne stojaci
Konštrukcia stavbytehlová, kamenná
Typ strechysedlová
Rozvody/Prí­pojkyelektrina, žumpa, vlastný ohrev
Druh pozemkuna bývanie
Spôsob kúrenialokálne, ústredné, tuhé palivo
Polohapri vode

Ak Vás zaujala táto ponuka alebo máte akékoľvek otázky, prosím kontaktujte nás a radi sa Vám budeme venovať.

* označené polia sú povinné

 
© OPEN real, s.r.o. | vytvorilo a spravuje Tvorba webstránok a eshop aplikácií na mieru webio